Korzyści

Budując dom warto zadbać aby był on ekologiczny, zdrowy dla jego mieszkańców, miał odpowiednią izolacją termiczną, która zapewnia chłód latem i ciepło zimą. Ważne jest również, aby dom był szybki w realizacji, miał niskie zapotrzebowanie na energię i niskie koszty utrzymania. Te wszystkie cechy łączą w sobie nowoczesne, energooszczędne domy wykonane z drewna, które cieszą się coraz większą popularnością.

Oszczędność czasu

Technologie drewniane wykorzystywane współcześnie w budownictwie są bardzo zaawansowane i umożliwiają zbudowanie budynku w ciągu kilku tygodni. Takie tempo budowy możliwe jest dzięki innej technologii czyli eliminacji prac mokrych na budowie i braku przestoi  technologicznych.

Oszczędność pieniędzy

Budynki drewniane z uwagi na swoją specyfikę techniczną (szkielet drewniany wypełniony izolacją) posiadają zdecydowanie lepsze parametry termiczne od technologii murowanych. Uzyskuje się to dzięki niskiemu parametrowi przewodzenia ciepła jakie posiada drewno oraz dużej ilości izolacji w przegrodzie. Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz cechy technologiczne pozwalają z łatwością osiągać nawet wygórowane parametry, konieczne w obiektach niskoenergetycznych czy pasywnych. Niskie zapotrzebowanie domu na energię jest równoważne z niskimi kosztami ogrzewania.

Ekologia

Drewno to materiał, który może zostać wykorzystany do budowy w formie nieznacznie przetworzonej, co wraz ze zdolnością wiązania dwutlenku węgla pozycjonuje go wśród najlepszych rozwiązań ekologicznych. Ekologia w budownictwie to przede wszystkim materiały bezpieczne dla środowiska i niewielka ilość energii potrzebnej do ich wytworzenia.